Duże stado - małe stado

Zarówno duże szczurze stado, jak i małe, ma swoje wady i zalety.

Duże stado jest przede wszystkim pojęciem względnym, dla jednej osoby duże to już 7 osobników, dla innej 20.

Na początku trzeba uświadomić sobie to, że im więcej szczurów tym więcej pracy, czasu, pieniędzy i zszarganych nerwów. Osoba, która ma duże stado, ale względnie młode i zdrowe, nie może powiedzieć, że wie co oznacza posiadanie dużej ilości szczurów. Owszem, wie ile kosztuje codzienne utrzymanie i ile wysiłku trzeba włożyć w zajęcie się stadem, ale nie ma pojęcia ile czasu pochłania zajmowanie się dodatkowo kilkoma chorymi szczurami, nie wie ile pieniędzy potrafi pójść na leczenie pięciu szczurów na raz i w jakim stanie są nerwy i psychika właściciela, gdy kolejny szczur zaczyna chorować, gdy trzeba podjąć kolejną decyzje o uśpieniu szczura, gdy mimo leczenia zwierzak umiera.

Jeśli wiemy, że poradzimy sobie w każdej sytuacji i jesteśmy gotowi na poświęcenie sporej części swojego życia, fajnie jest mieć duże stado. Obserwowanie gromady szczurów dostarcza tak wielu wspaniałych chwil, tylu różnych przeżyć i ciekawych doświadczeń, że jeśli tylko jest się odpornym psychicznie i ma się odpowiednio duże dochody – warto dać dom większej ilości ogonów :)

Warto pamiętać o tym, że mając duże stado zazwyczaj nie można pozwolić sobie na urlop, chyba, że ma się zaufaną, doświadczoną osobę, która zajmie się naszymi zwierzętami podczas naszej nieobecności.

 

Niestety po jakimś czasie posiadania dużego stada, zrezygnowałam całkiem. Wypaliłam sie i musiałam kilka miesięcy odpocząć od szczurów. Obecnie wybieram małe stado i nawet nie biore pod uwage większego.  

Powered by dzs.pl & Hosting & Serwery